Нашата приказна

Шангај Дигитални Производство копродукции, ООД

Шангај Дигитални Производство копродукции, Ltd (SHDM) (акции кодот од сликата: 870.857) е основана во 2004 година, е на високо-технолошкиот претпријатие, а исто така на академик работна станица во Шангај. SHDM е професионална компанија се фокусира на истражување и развој, производство, продажба на високо-технолошки 3D печатари и 3D скенери и обезбедување на сеопфатно решение 3D печатење. SHDM е со седиште во индустриската зона на градот брилијантен, Пудонг
област, во непосредна близина на многу од прва класа меѓународни компании. SHDM има воспоставено гранка компании и канцеларии во градот Чонгкинг, Xiangtan, Тијанџин, Ningbo, Шенжен, итн
 
SHDM во моментов има повеќе од 70 работници, а повеќе од 20% се со мајстори степени или доктор. Индустриски SL 3D печатач и бело- светлината скенер, ласерски тело скенер истражени и развиени од страна на нашата група води од страна на д-р Жао некогаш победи на Националните награди на втора класа за научни и технолошки напредок и Шангај награда за научни и технолошки напредок. Покрај тоа, исто така, развива SHDM SLM метал 3D печатач, серија на индустриски FDM печатач и керамички 3D печатач. SHDM поседува повеќе од 20 патенти на технолошките иновации и софтвер и авторските права.
 
Од основањето, SHDM носи мисијата на "дигитални производство Менување на светот" и инсистира на управување со идејата за "Внимателен производство, искрена служба" и го постави на уникатен бренд на "SHDM" преку повеќе од 10 години на макотрпна истражување и развој, акумулација на искуство, напредна технологија, одличен квалитет и совршен систем на услуги. SHDM обезбедува висок квалитет на производи и услуги на различни домашни и меѓународни претпријатија, колеџи и научни и истражувачки институции, како Шангај Jiao Тонг универзитет, Џенерал Моторс соработка, Ченгду Авион Институт за истражување, Senyuan група, Централната Академија за ликовни уметности, четвртата воена медицински универзитет др, кои ги покриваат спектар на индустрии, вклучувајќи индустриски производство, медицински, автомобили, робот, воздушната, образование и научно истражување, изложби, култура креативност, индивидуализација итн

компанијата Видео

Историја развој

Year1995:  Започна првата SLA печатач

1998 година:  ја освои наградата на научни и технолошки достигнувања на првата класа на Министерството за образование

2000 година:  д-р Жао доби Националната награда на 2 класа на научниот напредок

2004 година:  SHDM Компанијата е основана

Година 2014:  награда на 2 класа на Шангај технолошки пронајдок

Година 2014 : Основана стратешка соработка со Stratasys

2015 година : Учествувал во воспоставување на стандард на 3D печатење

универзитетите и колеџите

Година 2016: д-р Жао стана член на Комитетот за национална

AM комитет

2017 година: SHDM е оперативна во времето на берзата на NEEQ   (Сток No.:870857)

 

Печати