SL 3D printer-3DSL-450S

Përshkrim i shkurtër:

Gjenerimi i dytë i 3DSL printera-S seri 

Max ndërtuar Volumi: 450 * 450 * 330 (mm) (Standard 330mm, thellësia e tank rrëshirë mund të jetë i qepur).

Me tank i zë vendin rrëshirë.

Produktiviteti Max: 120g / h

Rrëshirë durim: 10kg


Detail Product

parametrat

konfiguracion

Product Video

futja e teknologjisë RP

Rapid Prototyping (RP) është një teknologji të re të prodhimit që për herë të parë u prezantua nga Shtetet e Bashkuara në fund të viteve 1980. Ajo integron arritjet moderne shkencore dhe teknologjike të tilla si teknologji CAD, teknologjinë e kontrollit numerik, teknologji lazer dhe teknologji materiale, dhe është një pjesë e rëndësishme e teknologjisë së përparuar të prodhimit. Ndryshe nga metodat tradicionale të prerjes, prototyping shpejtë përdor një mekanizëm formimin në të cilën materialet shtresa janë mbivendosur për makinë një pjesë e tre-dimensionale prototip. Së pari, layering software feta gjeometria CAD të pjesës sipas një trashësi të caktuar shtresë, dhe merr një seri të informacionit kontur. Kreu formimin e makinës së shpejtë prototyping është e kontrolluar nga sistemi i kontrollit sipas informatave dy-dimensionale kontur. Forcoi apo të prera për të formuar shtresa e hollë e seksioneve të ndryshme dhe automatikisht mbivendosur në entitete tre-dimensionale

更改 1
RP-2

prodhimit Additive

Ndryshe prodhimit tradicional reduktiv, RP përdor një metodë shtresa-nga-shtresë akumulimin material për të përpunuar modele të ngurta, kështu që ajo është quajtur edhe Additive Manufacturing, (AM) ose Layered Manufacturing Technology, (LMT).

Karakteristikat e teknikës RP

H ighly fleksibël, ajo mund të prodhojë ndonjë modele 3D të ngurta të çdo strukture komplekse, dhe kostoja e prodhimit është pothuajse i pavarur i kompleksitetit të produktit.
C Modeli AD ngarje drejtpërdrejtë, procesi i derdhur është tërësisht dixhital, nuk ndeshjeve të veçanta apo mjete janë të nevojshme, dhe të projektimit dhe prodhimit (CAD / CAM) është shumë i integruar.
H saktësia igh, ± 0.1%
H ighly reduktiv, të aftë për të bërë të dhënat e shumë të mirë, muret e hollë
M cilësia vjetër sipërfaqja është e shkëlqyer
F shpejtësi ast
H ighly automatizuar: procesi është plotësisht i automatizuar, procesi nuk kërkon ndërhyrje njerëzore, dhe pajisjet mund të jetë pa mbikëqyrje

Aplikacionet e teknologjisë RP

teknologji RP është përdorur gjerësisht në fushat:

Modele (Konceptimi dhe Prezantimi):

Dizajnit industrial, qasje të shpejtë për produktet koncept, restaurimin e koncepteve të projektimit,  ekspozitë, etj.

Prototipa (Design, Analiza, verifikimi dhe Testimi):

Verifikimi dizajn dhe analiza,  përsëritshmërisë dizajn dhe optimization, etj

Modele / Pjesë (derdhur Mesme & Kallëp Operacionet dhe prodhimit të shumë të vogla):

Injeksion vakum (myk silikoni), injeksion presionit të ulët (RIM, epoxy myk) etj

 

RP 应用 更改
RP 应用 流程 更改

Procesi i aplikimit i PR

Procesi i aplikimit mund të fillojë ose nga një objekt, 2D vizatimet apo vetëm një ide. Në qoftë se vetëm objekti është në dispozicion, hapi i parë është për të scan objektin për të marrë një të dhënave CAD, të shkojnë në revese procesin Engineeing apo vetëm ndryshim ose modifikim dhe pastaj të fillojë procesin e PR.

Nëse vizatimet 2D ose ide ekziston, është e nevojshme për të shkuar në procedurë të modelimit 3D duke përdorur software të veçantë, dhe pastaj të shkoni në procesin prining 3D.

Pas procesit të PR, ju mund të merrni modelin fortë për testin funksional, test kuvendit ose të shkojnë në procedura të tjera për të hedh në përputhje me nevojat aktuale të klientëve.

 

Futjen e teknologjisë SL

Emri i brendshëm është Stereolithography, i njohur gjithashtu si lazer shërimin prototyping shpejtë. Parimi është: lazer është e fokusuar mbi sipërfaqen e rrëshirë të lëngshme dritëndieshëm dhe skanuar sipas formës kryq seksional e pjesës, në mënyrë që ajo është shëruar selektive, nga pika të vijë në sipërfaqe, për të përfunduar shërimin e një shtresa, dhe pastaj platforma ngritëse është ulur nga një trashësi shtresë dhe Rilyhet me një shtresë të re një rrëshirë dhe shërimit me lazer deri sa tërë modeli solid është formuar.

 

SL 工作 原理 - 英文

Avantazhi i 2 brez i SL 3D Printera të SHDM

H IGH efikasitetit, dhe shpejtësia maksimale mund të arrijë400g / hdhe produktivitetin në 24 orë mund të reach10kg.
L arge Ndërtimi vëllime, madhësia në dispozicion janë360 * 360 * 300 (mm), 450 * 450 * 330 (mm), 600 * 600 * 400 (mm), 800 * 800 * 550 (mm), dhe për të ndërtuar vëllime të tjera të përshtatur.
M Performanca aterial është i lirë dhe shumë e përmirësuar në aspektin e forcës, këmbëngulje dhe rezistencë të lartë temperaturë, të përshtatshme për aplikimet inxhinierike.
O bviously përmirësuar në saktësi madhësi dhe stabilitetin.
M pjesë ultiple mund të trajtohen në të njëjtën kohë në software të kontrollit dhe nuk ka pjesë të përsosur funksion të vetë-kompozimin.
S uitable për prodhimin grumbull të vogël.
U teknologji nique fole e tanke rrëshirë me vëllim të ndryshëm, 1 kg rrëshirë mund të jenë të shtypura, i cili është veçanërisht i përshtatshëm për hulumtim dhe zhvillim.
R tank eplaceable rrëshirë, rrëshirë të ndryshme mund të ndryshohet lehtë.
树脂 槽 1

tank zëvendësueshme rrëshirë

Vetëm tërheq jashtë dhe të shtyjë në, ju mund të shtypura një rrëshirë të ndryshme.

tank rrëshirë e serisë 3DSL është e ndryshueshme (Përveç 3DSL-800). Për printer e 3DSL-360, tank rrëshirë është me mode sirtar, kur zëvendësuar tank rrëshirë, është e nevojshme për të ulur tank rrëshirë në fund dhe të heqë dy kap bllokohet, dhe tërheq tank rrëshirë jashtë. Hidh rrëshirë ri pas pastrimit tank rrëshirë mirë, dhe pastaj të heqë kap bllokohet dhe shtytje tank rrëshirë në printer dhe bllokohet mirë.

3DSL-450 dhe 3DSL 600 është me të njëjtin sistem tank rrëshirë. Ka 4 trundles në nën tank rrëshirë për të lehtësuar tërheqjen e shtyrë në.

 

Optical Sistemi i ushtrive lazer solid

Seri 3DSL printera SL 3D miraton pajisje të lartë të fuqishme të ngurta lazer e 3W dhe gjatësi të vazhdueshme valë output është 355nm. Prodhimit të energjisë është 200 MW-350 MW, kondicionim dhe ftohje me ujë janë fakultative.

(1). Lazer Pajisja
(2). Reflektor 1
(3). Reflektor 2
(4). Rrezja Expander
(5). galvanometër

激光器 1
振 镜 1

Efikasitet të lartë galvanometër

Max Shpejtësia e skanimit: 10000mm / s
galvanometër është një motor të veçantë ritëm, teoria e tij themelore është njëjtë si metër tanishme, kur një farë aktuale kalon nëpër spirale, rotori do të shkelin një kënd të caktuar, dhe këndi devijim është proporcionale me rrymën . Pra galvanometër është quajtur edhe skaner galvanometër. Dy instaluar vertikalisht formë galvanometër dy skanim drejtime të X dhe Y.

Produktiviteti motor test-car block

Testimi pjesë është një bllok motor makinë, Pjesa Madhësia: 165mm × 123mm × 98.6mm

Vëllimi Pjesa: 416cm³, Print 12 copa në të njëjtën kohë

Pesha totale është rreth 6500g, Trashësia: 0.1mm, strickle shpejtësi: 50mm / s,

Ajo merr 23 orë për të përfunduar,   282g mesatare / h

产 能 测试 1
产 能 测试 2

Produktiviteti test- këpucëve thembra

SL 3D printer: 3DSL-600Hi

Print 26 thembra e këpucëve në të njëjtën kohë.

Ajo merr 24 orë për të përfunduar

Mesatare 55 min  për një tabani i kepuces

450s-2

Download brochure

fushat e aplikimit

btn12
btn7
汽车 配件
包装 设计
艺术 设计
医疗 领域

arsim

prototipa të shpejta

automobil

Që hedh

Dizajn arti

Mjekësor


  • Previous:
  • Next:

  • 600S

    SSSS

  • Related Products